شرکت صنعتی توسعه ماشینهای معدنی مشهد(سهامی خاص) درتاریخ ۱۳۷۰/۱۱/۱۹ و در زمینی به مساحت ۷۲۵۲۲ مترمربع در شهرک فن آوریهای برتر تاسیس گردید و مورخ ۱۳۷۶/۰۸/۰۵ نام شرکت به توس پیوند تغییر یافته و اساسنامه جدید شرکت تدوین گردیده است.

سپس در تاریخ ۱۳۷۷/۰۹/۱۹ و با موافقت سازمان گسترش و نوسازی به عنوان یکی از شرکتهای زیرمجموعه شرکت صنایع تجهیزات نفت معرفی گردید و در نهایت مورخ ۱۳۸۰/۰۳/۰۱ بهره برداری رسمی از ظرفیتهای موجود کارخانه انجام شد.

مزیت‌ ما به عنوان تولید کننده داخلی عمده اتصالات فولادی، برخورداری از منابع انسانی خبره و توانمند و کیفیت و خوش نامی شرکت نزد مشتریان و حضور در وندور لیستهای شرکت های تابعه وزارت نفت و ضمانت موثر مجموعه های تحویلی و تولیدی می باشد.

اهداف ما در چهارچوب سیاست های شرکت صنایع تجهیزات نفت به عنوان شرکت مادر و در راستای تحقق سند چشم‌انداز، توسعه بازار ، حفظ و توسعه برند توس پیوند می باشد که با تلاش حداکثری منابع انسانی متخصص ، تولید و توسعه محصولات کیفی با قیمت رقابتی به این اهداف دست خواهیم یافت.

محصولات ما انواع اتصالات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و … شامل انواع فیتینگ و فلنج مانند زانویی و مایتر، سه راهی و لترال، تبدیل، در پوش، فلنج و اولت شامل (سوکولت، تریدولت، البولت، لترولت و …) و انواع نیپل‌ها می باشد.

مشتریان ما پروژه‌ها و مجتمع‌های پالایشگاهی نفت، گاز، پتروشیمی، EPC، خطوط لوله، ایستگاههای تقویت فشار، نیروگاه‌های برق، صنایع فولاد و … می باشد در حال حاضر شرکت توس پیوند در حوزه بازارهای داخلی رقابتی در ایران فعالیت می کند و هدف گیری خود را توسعه بازار تا کشورهای همجوار و آسیای میانه قرار داده است.